مقایسه هیوندای سوناتا هیبرید و تویوتا پریوس

مقایسه هیوندای سوناتا هیبرید و تویوتا پریوس

بحران انرژی در جهان، خودروسازان را به ناچار به سمت تولید محصولات هیبریدی و الکتریکی سوق داده است.

هیبریدی ها از ترکیب سوخت بنزین و برق استفاده می کنند. تویوتا پریوس اولین هیبریدی جهان بود. خودرویی که لقب پر فروش ترین هیبریدی جهان را هم به خود اختصاص داده است. ورود هیبریدی ها به ایران در چند سال اخیر به آرامی کلید خورده است. شرکت ایرتویا اولین وارد کننده ایرانی بود که بر روی محصولات هیبریدی دست گذاشت. ایرتویا انواع خودروهای هیبریدی تویوتا و لکسوس را ثبت سفارش کرد. در میان هیبریدی های تویوتا در ایران، پریوس نقش مهمی ایفا می کند. نسل قدیم پریوس در تعدادی محدود توسط ایرتویا وارد شد و به ناوگان تاکسیرانی فرودگاهی هم راه یافت. اما نسل جدید به طور جدی در برنامه واردات این شرکت قرار گرفت و با تیراژ بالای عرضه ای که داشت، بازار سدان های خانوادگی هیبریدی و غیر هیبریدی را قبضه کرد. موفقیت ایرتویا در فروش تویوتاها و لکسوس های هیبریدی، شرکت های دیگر را هم به تب و تاب عرضه این خودروها انداخت. دومین شرکتی که در تیراژی بالا توانست یک محصول هیبریدی را به بازار بیاورد، شرکت پاکرو بود که با عرضه هیوندای سوناتا LF هیبرید، در مدت کوتاهی توانست اسم و رسم خوبی برای خود دست و پا کند. پاکرو حتی نسل جدید سوناتا هیبرید را هم پیش از رونمایی جهانی، به ایران آورد و در شوروم خود به نمایش گذاشت و قصد عرضه گسترده آن را داشت که با ممنوعیت واردات، تمام برنامه ها عوض شد. پریوس و سوناتا LF هیبرید شاید در یک کلاس نگنجند، اما هر دو را می توان پر فروش ترین هیبریدی های بازار ایران دانست و از این جهت، قابل رقابت با یکدیگر اند.

طراحی ظاهری

پریوس از اول هم به جهت اینکه خودرویی پیشتاز و آینده نگر بود، طراحی عجیب و خارج از عرفی داشت. اما در نسل جدید، این اغراق آمیز بودن طراحی به اوج رسیده است. هر چند که تویوتا با توجه به انتقادات فراوان از ظاهر پریوس، خیلی سریع اقدام به طراحی فیس لیفت آن کرد. اما پای این فیس لیفت هیچ گاه به بازار ایران نرسید. چراغ های جلو پریوس، به شکلی عجیب و سه شاخه طراحی شده اند. پوزه پریوس به گفته تیم طراحی، با الهام از ماهی شکل گرفته است. لوگوی تویوتا در پریوس و دیگر هیبریدی های این کمپانی به رنگ آبی در می آید. جلو پنجره پریوس به شکل یک شیار باریک است. خطوط تند و تیز روی کاپوت، طراحی پریوس را آیرودینامیک تر کرده اند. مه شکن ها و دی لایت های پریوس به شکل یک مثلث، درون یک فرو رفتگی جای داده شده اند. در سوناتا هیبرید بر خلاف پریوس، خبری از طراحی فضایی و عجیب نیست. هیوندای سعی کرده با تغییر جزئیات، ظاهر آن را از سوناتا LF بنزینی متمایز کند. طراحی چراغ ها، جلو پنجره و سپر کاملا تغییر کرده است. چراغ ها نسبت به LF بنزینی بزرگ تر شده اند و طراحی معقولانه تری از چراغ های پریوس دارند. جلو پنجره به شکل یک شش ضلعی بزرگ است که با توری مشکی پوشیده شده است. بر روی سپر هم می توان دی لایت های نواری را مشاهده کرد که درون قابی کرومی نصب شده اند. طراحی سوناتا هیبرید در مقایسه با پریوس، عامه پسندتر است و از نظر عموم مردم هم خودرویی زیبا تلقی می شود. حال آنکه عده ای ممکن است با ظاهر بیرونی پریوس، نتوانند کنار بیایند.

در نمای کناری، پریوس همچنان سبک عجیب طراحی خود را حفظ کرده است. عجیب ترین بخش طراحی این نما، پروفیل پنجره ها است که از جلو به عقب، به صورت شیب دار پیش می رود. به گونه ای که پنجره های عقب بسیار کوچکتر از پنجره های جلو هستند. اما افزون بر خط پنجره ها، سقف نیز با رسیدن به عقب خودرو، شیب نسبتا زیادی می گیرد تا به شیشه عقب بپیوندد. بخشی از ستون C به رنگ مشکی در آمده است. امتداد چراغ ها هم به صورت یک خط لبه دار، بر روی درب عقب ترسیم شده است و البته با رسیدن به درب جلو، محو می شود. نمای عقب را می توان جنجالی ترین قسمت طراحی پریوس نامید. شاید عجیب ترین المان این بخش، چراغ ها باشند که به شکل دو کمان خمیده طراحی شده اند. دیگر نکته جالب این بخش، دو تکه بودن شیشه عقب است که دو تکه آن به وسیله اسپویلر از هم جدا شده اند. در واقع طراحی عقب پریوس سبب می شود که این خودرو شبیه به هیچ اتومبیل دیگری در جهان نباشد. در نمای کناری، سوناتا هیبرید همچون برادر بنزینی اش، در قالب یک سدان نیمه لوکس خانوادگی ظاهر می شود. طراحی درها، پنجره ها و لچکی به سبک خودروهای رایج بازار است و اثری از خطوط عجیب پریوس در آن یافت نمی شود. رینگ های LF هیبرید با مدل بنزینی متفاوت اند و با ظاهر کلی خودرو تناسب دارند. اما در نمای عقب، LF هیبرید نسبت به نمونه بنزینی، تقریبا دست نخورده باقی مانده است. تنها تغییر قابل لمس، گرافیک یخی چراغ ها است که جلوه متفاوتی به خودرو می دهد. بر روی لبه صندوق عقب یک بالچه کوچک دیده می شود. سپر هم با یک دیفیوزر پلاستیکی تزئین شده است که چراغ های مه شکن و رفلکتور را در بر می گیرد.

طراحی کابین

تویوتا در طراحی داخلی پریوس هم به دنبال هیجان طلبی بوده است. اولین چیزی که جلب توجه می کند، صفحه کیلومتر تمام دیجیتال پریوس است که بر خلاف عموم خودروها، نه روبروی راننده بلکه در بخش وسط قرار دارد. در واقع صفحه کیلومتر پریوس در قالب چند نمایشگر متوالی تعریف شده است که اطلاعات حرکتی و فنی خودرو را به نمایش می گذارند. اما کنسول اصلی، به شکل یک قطعه مشکی براق بر روی داشبورد سوار شده است که دریچه های کولر و نمایشگر مولتی مدیا را در بر می گیرد. بخش اعظمی از داشبورد و رودری ها با پلاستیک نسبتا مرغوبی پوشانده شده است که رنگ سفید آن، عامل اصلی جذابیتش است. افزون بر این، از قطعات پلاستیکی سفید رنگی هم برای تزئین کنسول وسط، فرمان و سایر بخش ها استفاده شده است. از جالب ترین بخش های کابین پریوس، دسته دنده عجیب آن است که در ابعادی کوچک و با زاویه ۹۰ درجه نصب شده است! طراحی داخلی سوناتا هیبرید تفاوت خاصی نسبت به LF بنزینی ندارد. کنسول وسط به شکل یک قاب شش ضلعی است. بر روی این کنسول بر خلاف پریوس، تعداد زیادی دکمه وجود دارد. طراحی دریچه های تهویه و محل نصب مانیتور، بیش از اندازه قدیمی و از مد افتاده به نظر می رسد. در واقع در کابین سوناتا هیبرید بر خلاف پریوس، هیچ اثری از آینده نگری به چشم نمی خورد و همه چیز به شکی کلاسیک در سر جای خود قرار دارد. در کابین سوناتا ترکیبی از تزئینات چوبی و کرومی را می توان مشاهده کرد. غربیلک فرمان سوناتا به شکل حرف ایکس لاتین طراحی شده و نسبتا خوش دست به نظر می رسد. صفحه نشان دهنده های پشت آمپر سوناتا هیبرید، تنها نقطه تمایز کابین آن با نمونه بنزینی است. درون این صفحه نیز همچون صفحه کیلومتر پریوس، اطلاعات مربوط به سامانه هیبرید خودرو و درصد شارژ باتری ها و غیره را می توان ملاحظه کرد. در مجموع باید طراحی داخلی پریوس را اسپرت تر و مدرن تر و کابین سوناتا LF را، لوکس تر و متداول تر خطاب کرد.

امکانات رفاهی و ایمنی

ایرتویا پریوس را در سه تیپ A، B و C وارد ایران کرده است. پریوس تیپ C به عنوان نسخه فول آپشن، امکانات